Nawigacja

Aktualności

herb_Białystok

25 lat Wydziału Zamiejscowego w Białymstoku

Autor : Adam Wojtulewicz
Opublikowane przez : Piotr Zglenicki

W dniu 1 maja 2024 roku minęło 25 lat od utworzenia Wydziału Zamiejscowego w Białymstoku.

Powstał on w miejsce Punktu probierczego, który był czynny dwa dni w miesiącu i obsługiwany przez pracowników OUP w Warszawie.  Od początku działalności urząd mieści się w budynku Okręgowego (wcześniej Obwodowego) Urzędu Miar w Białymstoku, przy ulicy Mikołaja Kopernika 89.

W dniu 6 maja 1999r. przyjęto pierwszych interesantów. Początkowo kadrę urzędu stanowił 3 osobowy zespół. Jednak zapotrzebowanie na usługi probiercze przerosło oczekiwania i  konieczne było zwiększenie zatrudnienia. W chwili obecnej kadra liczy 7 osób z długoletnim doświadczeniem.

W perspektywie czasu okazało się, iż decyzja o utworzeniu białostockiego wydziału była jak najbardziej trafna i uzasadniona. Zainteresowanie na usługi probiercze utrzymuje się na stałym, wysokim poziomie, zarówno ze strony lokalnych przedsiębiorców, jak również interesantów zza wschodniej granicy. Dodatkowo wspomnieć należy o znaczącym rozwoju lokalnych firm z branży jubilerskiej, który zwiększa zapotrzebowanie na usługi probiercze.

W ciągu 25 lat wydział rozwijał się i obecnie jest nowoczesnym urzędem, w pełni wyposażonym, z wykwalifikowaną i doświadczoną kadrą, cieszącym się uznaniem lokalnych i zagranicznych klientów. Wierzymy w dalszy, pomyślny rozwój wydziału, którego dobry wizerunek trwale wpisuje się w historię Białegostoku oraz całego regionu.

do góry